• ,

Українські авіаційні підприємства спільно зі швейцарцями розробляють конвертоплан Sirius Jet

Українська компанія АТ “ФЕД” спільно зі швейцарською Saunber Engineering AG та Sirius Aviation розробляють електролітак з дальністю польоту 800 км.

Розробка отримала назву Sirius Jet – це нестандартний конвертоплан, який отримав двигуни встановлені в крилах, що унікально для таких літаків. Завдяки такій конструкції, конвертоплан розвиватиме швидкість до 310 км/год або 500 км/год, перевозитиме до 5 пасажирів або до 500 кг корисного навантаження.

З українського боку, окрім харківського “ФЕД”, залучені такі підприємства, як “Мотор Січ” та ДП “Антонов”. Українські підприємства займуться виробництвом двигунів, науково-дослідною конструкторською роботою, а на заводі “Антонов” вже проводяться аеродинамічні випробування моделі літального апарата.

Дизайном інтер’єру займається компанія BWM. При цьому, крім пасажирського варіанта конвертоплана, є й вантажний, медично-евакуаційний та варіант бізнес-джету.

Наразі проводяться тестування окремих систем літака. Успішно завершились випробування двигунів. Перший політ апарата планується у II-III кварталі 2022 року, а комерційна експлуатація з 2025 року. Орієнтовна вартість однієї одиниці оцінюють у 4 мільйони доларів.

uprom.info/news/avia/ukrayinski-aviaczijni-pidpryyemstva-spilno-zi-shvejczarczyamy-rozroblyayut-konvertoplan-sirius-jet-foto/?fbclid=IwAR2hrPL26igjje7Ao7B859fbg61X7n-fKJ0JArJ3VephVBB3rNSrJVRE6uA

  • 0

  • 0

Комментариев нет

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.