• ,

Дрон встановив світовий рекорд – більше 8 днів і 12 тисяч миль в повітрі

База ВВС Едвардс, Каліфорнія, США – Дрон Vanilla Unmanned виготовлений компанією Platform Aerospace продемонстрував 8 днів, 50 хвилин і 47 секунд безперервного польоту, встановивши новий світовий рекорд за показником триівалості для безпілотного літака з двигуном внутрішнього згорання без дозаправки.

Vanilla Unmanned, запущена з дна сухого озера Роджерса в п’ятницю, 24 вересня, а приземленя відбулось ​​у суботу, 2 жовтня, за цей час БПЛА подолав 12 200 миль, кружляючи над базою ВВС Едвардс.

На борту дрона було розміщено систему зв’язку та баласт, імітуючий розміщення інших датчиків.

8-денний політ є суттєвим кроком вперед, порівняно з попередніми рекордами, які також встановив Vanilla в 5 днів безперервного польоту і не йде ні в які порівняння з іншими БПЛА. Політ виконувався за погодженням з авіабазою Едвардс і був переданий на ратифікацію як офіційний світовий рекорд.

На відміну від більших за розміром безпілотних літальних апаратів великого радіусу дії, Vanilla – це тактична система групи III, яка використовує двигун внутрішнього згорання. Менший розмір дрона дозволяє здійснювати запуск незалежно від наявності злітної смуги і може бути виконано на передовій.

На відміну від висотних систем на сонячних батареях, Vanilla негайно реагує на завдання оператора і літає на тактичних висотах, викоричтовуючи менші та дешеві датчики для досягнення того ж C5ISR (command, control, computers, communications, cyber-defense (C5), intelligence, surveillance, and reconnaissance (ISR)), що і інші дрони.

БПЛА працює на стандартному паливі Jet-A, що полегшує логістичні проблеми під час операцій на передовій.

Платформа Vanilla може перевозити до 68 кг корисного навантаження у вигляді датчиків, для чого має п’ять внутрішніх відсіків і зовнішніх кріплень, кожне з яких отримує бортове живлення та лінк до керуючої системи С2 (command, control).

Варіант VTOL випускається з державним спонсором і надійде в продаж на початку 2022 року.

На відміну від більших безпілотних літальних апаратів тривалої витривалості, Vanilla-це система групи III тактичного масштабу, яка використовує двигун внутрішнього згоряння для руху. Його менший розмір дозволяє здійснювати незалежний запуск злітно -посадкової смуги з передніх місць з мінімальним комплектуванням. На відміну від висотних систем на сонячних батареях, Vanilla негайно реагує на завдання оператора і літає на тактичних висотах, тим самим розміщуючи менші та дешеві датчики для того ж значення C5ISR. Ваніль працює на стандартному паливі Jet-A, що полегшує логістичні проблеми під час форвардних операцій.

Платформа Vanilla може перевозити до 150 фунтів корисного навантаження датчика через п’ять внутрішніх відсіків і зовнішніх кріплень, кожен з яких отримує бортове живлення та дані для датчика С2.

Також зараз в розробці VTOL (з вертикальним зльотом) варіант, очікується, що перший політ відбудеться на початку 2022 року.

dronefaq.org.ua/2021/10/03/dron-vstanovyv-svitovyy-rekord-bilshe-8-dniv-i-12-tysiach-myl-v-povitri/?fbclid=IwAR1Gcx7QWp62POE-7PwqKZQWB4m-6YRIAijaQDii5mAtebSLKstIDNtJNPc

  • 0

  • 0

Комментариев нет

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.