• ,

«Антонов» поставить ДСНС України пожежний літак Ан-32П

Державне підприємство «Антонов» поставить Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) пожежний літак Ан-32П за 470 мільйонів гривень.

Це буде літак Ан-32Б з серійним номером №36-04 виробництва 2010 року, який колись будувався для Іраку, був першою серійною машиною по контракту на постачання шести літаків до цієї країни.

Згідно з тендерною документацією, Ан-32П має бути укомплектований  укомплектований:

  • двигунами АИ-20Д серії 5Э;
  • допоміжною силовою установкою ТГ-16М;
  • комплектом експлуатаційної документації
  • одиночним комплектом засобів наземного обслуговування, інструменту і запасних частин

Саме цей борт ДП «Антонов» пропонувало на тендер у 2019 році, його ціна тоді складала 480 000 000 гривень.

У 2011 році іракці не прийняли Ан-32Б з серійним номером №36-04 через виготовлене шасі літака до 2009 року, коли була підписана угода на придбання літаків для Повітряних сил Іраку.

Річ у тому, що відповідно до контракту військова техніка мала бути виготовлена після 2009 року, і чомусь для перших бортів це стосувалось безпосередньо збирання самих літаків, а не виробництва окремих агрегатів літака, проте з останніми військовими прийомками з боку Іраку умови змінились і 36-04 так і не був прийнятий та залишався у власності авіазаводу.

Для відповідання умовам у тендерній документації зазначено таке:

«Рік виготовлення літака – не раніше 2008 року. При складанні літака можуть використовуватись агрегати власного виробництва (фюзеляж, центроплан, крило, хвостове оперення та ін.) та покупні комплектуючі вироби, які виготовлено раніше»

Літак повинен мати наступні ресурсні показники:

  • призначений ресурс/строк служби – не менше 16000 год./8000 пос./40 років (строк служби досягається індивідуально та поетапно);
  • ресурс/строк служби до першого ремонту (міжремонтний) – не менше 4000 год./3000 польотів, із них 1500 польотів на пожежогасіння/5 років

Літак Ан-32П позначається як транспортний літак спеціального призначення та призначений для гасіння лісових пожеж, перевезення і десантування пожежників і спеціальних вантажів, необхідних для гасіння пожеж.

Фінансування здійснюється за рахунок кредитів (позик) під державні гарантії для виконання Програми підвищення обороноздатності і безпеки держави в частині оснащення Державної служби України з надзвичайних ситуацій сучасною авіаційною технікою. Строк користування кредитом – 37 місяців.

https://uprom.info/news/avia/antonov-postavyt-dsns-ukrayiny-pozhezhnyj-litak-an-32p/
  • 0

  • 0

Комментариев нет

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.