• ,

Українські “Руслани” літатимуть до 2040 року

Авіакомпанія державного підприємства “Антонов” планує експлуатувати власні важкі транспортні літаки Ан-124 ще впродовж 17-19 років.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

“Ми їм (літакам Ан-124 “Авіаліній Антонова”) нещодавно продовжували ресурс. Впевнений, що вони літатимуть до 2038-2040 років”, – розповів генеральний директор ДП “Антонов” Сергій Бичков.

А ось будівництво нових “Русланів”, про яке регулярно згадувалось в минулі роки, наразі вкрай малоймовірне.

“Це (відновлення будівництва Ан-124) моя “блакитна мрія”, але розумієте, що коли на київському авіаційному заводі (колись “АВІАНТ”) серійно виготовляли “Руслани”, там була дуже сильна підготовка виробництва. І коли ми прийшли, почали розбиратися – вся підготовка виробництва зруйнована, знищена та здана на металобрухт”, – зазначив Сергій Бичков.

Таким чином, для відновлення процесу збирання нових Ан-124, всю лінію виробництва знадобиться будувати “з нуля”, що разом з дуже великою вартістю будівництва самих літаків для ДП “Антонов” фінансово непід’ємний тягар.

До того ж нові “Руслани” буде потрібно імпортозамістити та значно осучаснити, а на перепроєктування значної частини літака та його випробування теж потрібно багато коштів та часу.

Як зазначив гендиректор ДП “Антонов”, таке виробництво може стати реальністю лише при появі дуже потужного інвестора та одночасній підтримці з боку Держави.

uprom.info/news/avia/ukrayinski-ruslany-litatymut-do-2040-roku/?fbclid=IwAR3fHFBjMW7Q4NOSfs7NKm_O_CGV5g7ZGxB3VE0Cy7Ai4i0bNUof1tr8HIQ

  • 0

  • 0

Комментариев нет

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.