• ,

Законопроєкт направлений на приватизацію Харківського авіазаводу внесли до Верховної Ради

У підкомітеті з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки впевнені, що приватизація є єдиним способом порятунку ХДАВП від багатомільярдних боргів та остаточного знищення підприємства.

Про необхідність таких заходів щодо Харківського державного авіаційного виробничого підприємства (ХДАВП) розповідає народний депутат, голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ігор Копитін.

«Мораторій на ліквідацію ХДАВП за процедурою банкрутства спливає у жовтні 2022 року. Після цього вже неможливо буде зупинити процес знищення підприємства. Кредитори цілком законно можуть потребувати продаж майна заводу задля погашення боргів. А борги вдвічі перевищують його активи. Цілком очевидно, що здійснити запуск заводу лише державними інструментами неможливо. Тому потрібні інші шляхи врегулювання цього питання», – розповів нардеп.

За його словами, проблеми з фінансовим станом ХДАВП розпочались ще з 2014 року, коли завод втратив спроможність серійного випуску літаків. І вже через рік – у 2015 розпочалась процедура банкрутства. На сьогодні загальна сума боргів підприємства складає близько 4,5 млрд грн. Основним кредитором виступає Державна фіскальна служба у зв’язку з виконанням державою гарантійних зобов’язань з погашення раніше випущених облігацій підприємства – мова йде про заборгованість в 2,137 млрд грн.

Головними проблемами, які унеможливлюють покращення економічного стану заводу, є також відсутність замовлень на виробництво літаків та можливості самостійно, без зовнішньої фінансової допомоги, здійснити модернізацію виробничих потужностей, замінивши російські компоненти, які використовуються для виробництва «базового» для підприємства літака Ан-74.

«Тільки весною 2021 року було розроблено та затверджено план заходів виведення з кризи ХДАВП. Але він передбачає тільки стабілізацію підприємства, тобто не відновлення повноцінного будівництва літаків, а ненарощування боргів. Тому підкомітету довелось втручатись та шукати шляхи виведення підприємства з кризи. У результаті цього й було напрацьовано законопроєкт №5799, який передбачає приватизацію заводу», – наголошує Ігор Копитін.

Проєкт закону, як розповідає нардеп, направлений на поліпшення фінансово-економічного стану заводу, впровадження механізмів, які сприятимуть зниженню соціальної напруги та збереженню робочих місць, модернізацію виробництва і розробку нових технологій, а також залучення інвестицій для розвитку ХДАВП та авіабудівної галузі України в цілому.

Крім того, з метою збереження єдиного майнового комплексу ХДАВП, законопроєктом передбачено закріплення зобов’язань покупця з погашення простроченої кредиторської заборгованості, у тому числі з оплати праці, модернізації виробництва, авіаційних технологій, виробничих процесів та обладнання.

Таким чином, покупець, крім сплати вартості державного майна, буде зобов’язаний погасити понад 1,2 млрд грн заборгованості, інвестувати від 2,2 до 4 млрд грн у модернізацію заводу, а також нести витрати на утримання майнового комплексу щонайменше протягом 5 років, необхідних для виконання програми імпортозаміщення, розповідає нардеп.

«ХДАВП має стратегічне значення для авіабудівної галузі, економіки і оборони України. І тому, задля його збереження та відновлення повноцінної роботи, ми розробили відповідний законопроєкт про особливості приватизації підприємства, який було винесено на розгляд Комітету ВРУ з питань економічного розвитку. За результатами обговорення народні депутати, члени комітету, прийняли рішення внести його на розгляд Ради та рекомендувати у першому читанні прийняти за основу», – додав Ігор Копитін.

uprom.info/news/zakonoproyekt-napravlenyj-na-pryvatyzacziyu-harkivskogo-aviazavodu-vnesly-do-verhovnoyi-rady/?fbclid=IwAR3w6mu5GWIVGq-p3w5PtRZ5TpetPt1Ss9cmxpeXBFjO7ki0y7ctg8olbUQ
  • 0

  • 0

Комментариев нет

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.