• ,

В Україні розгортають систему аеромедичної евакуації: "пілот" запустять у 7 областях

Уряд підтримав спільну ініціативу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я щодо запровадження системи аеромедичної евакуації та авіаційного транспортування анатомічних матеріалів/реципієнтів.

Джерело: очільник МВС Арсен Аваков у Twitter, прессцентр МВС, заступник директора департаменту комунікації зі ЗМІ МВС Ярослав Тракало у коментарі УП

Пряма мова Авакова: «Вже з 1 квітня ми запускаємо пілотний проєкт у 7 областях: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська і Чернівецька. А з 1 травня вже підключаємо Київський регіон, він забезпечить допомогою Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та Київ.

Сьогодні цілком готові до роботи дві вертолітні бази — у Львові та Києві. Далі система аеромедичної евакуації охопить всю країну».

Деталі: Зазначається, що цей проєкт – перший крок для повноцінного запуску системи аеромедичної евакуації на всій території України.

За словами Авакова, з урахуванням того, що в питанні надання екстреної медичної допомоги час є критично важливим, період реагування на виліт гелікоптера становитиме від 5 до 30 хвилин, в залежності від обставин.

На першому етапі пілотного запровадження аеромедичної евакуації буде задіяно нові сучасні гелікоптери Airbus H-145, які базуватимуться у містах Львів та Київ.

У коментарі «Українській правді» Тракало уточнив, що гвинтокрили Україна отримує в рамках міжурядової угоди з Францією.

За його словми, гелікоптер Н 145 забезпечує виняткові можливості для перевезення пацієнтів з однієї лікарні в іншу. Він може бути оснащений різним рівнем медичного обладнання до HICAMS (вертолітної медичної системи інтенсивної терапії) і транспортувати одного пацієнта та до трьох медичних екіпажів з двома пілотами.

Великий обє’м салону забезпечує легкий доступ та ергономічний робочий простір навіть для тривалих операцій з пошуку та порятунку. Н 145 обладнаний високоефективною рятувальною лебідкою потужністю 272 кг/600 фунтів і довжиною кабелю 90 метрів. Конструкція гелікоптера дозволяє йому приземлятися в дуже обмежених умовах.

Що передувало: У лютому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков анонсував запуск двох масштабних проєктів — системи аеромедичної евакуації та реформування гідрометеорологічної служби ДСНС.

www.pravda.com.ua/news/2021/03/17/7286963/
  • 0

  • 0

1 комментарий

ket
  • ket
  • 0

Третій авіафлот у Європі": МВС розповіло про відновлення санавіації в Україні.

Майже сотня гелікоптерів та літаків санавіації цілодобово чергуватиме у 15 регіонах України 

tsn.ua/ukrayina/tretiy-aviaflot-u-yevropi-mvs-rozpovilo-pro-vidnovlennya-sanaviaciyi-v-ukrayini-ta-pokazalo-mapu-1748125.html?fbclid=IwAR3aE0HSh2RrZdhvFY8DZyLp69SOhssOgMFVLq9NLe681D6dGByf4OmhZpc

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.